A Magyar Ortodox Egyházmegye papjainak húsvéti kitüntetései

Őeminenciája Márk, Budapest-magyarországi metropolita áldásával az Egyházmegyei Hivatal közleményt tesz közzé arról, hogy Őszentsége Kirill, Moszkva és egész Rusz pátriárkája rendeletével, Krisztus Feltámadásának nagy ünnepe alkalmából az Orosz Ortodox Egyház a Magyar Egyházmegye következő papjait részesítette papi kitüntetésben: 

+

Prot. Kádár Ivánt, a budapesti Radonyezsi Szent Szergij templom parochusát és prot. Magyar Istvánt, a budapesti Nagyboldogasszony székesegyház papját és a gyöngyösi Szent Miklós templom parochusát azzal, hogy a szent liturgiát nyitott királyi ajtókkal végezhetik a „Kerub-énekig”;

Krank József papot, a miskolci Szentháromság templom és a nyíregyházi Szent György templom parochusát díszes mellkereszt viselésének jogával;

Kornyilov Dmitrij papot, a budapesti Szentháromság egyházközség parochusát és Sipos Barnabás papot, a debreceni Szentháromság egyházközség parochusát epigonátion viselésének jogával.

+

Isten éltesse a kitüntetetteket!

 

This post is also available in: orosz