Antal érsek látogatásai a Magyar Ortodox Egyházmegye egyházközségeiben

18.március 9-én Antal Bécsi-budapesti érsek az Egyházmegye három egyházközségét kereste fel Északkelet-Magyarországon.

9-én reggel első útja Miskolcra vezetett, Bulah Szvjatoszlav pap kíséretében, ahol Krank József parochus és a hívők fogadták a Szentháromság templom kapujában. Érsekünk megtekintette a templomot, megismerkedett az egyházközség történetével, majd fölkereste a parochia alsó szintén kialakított ortodox múzeumot. 

Ezután főpapunk Tokajba utazott. Posta György, a város polgármestere kíséretében megtekintette a Szent Miklós templomot, ahol megbeszélést folytatott a templom idén esedékes helyreállítási munkáiról, majd megismerkedett a városi Helytörténeti Múzeum kiállításaival.

Antal érsek aznapi utolsó útja Nyíregyházára vezetett, a Szent György templomba, hódolt az ott őrzött ereklyék előtt, majd visszatért Budapestre.

Kedves Olvasóink, tekintsék meg a főpapi látogatásokról készült fényképeinket.

 

This post is also available in: orosz

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.