Mikulás ünnepség Budapesten

Meghitt Szent Miklós-napi ünnepségre került sor a budapesti Nagyboldogasszony magyar ortodox egyházközségben december 11-én, vasárnap a Szent Liturgia befejeztével. Az egyházközség papjai és hitoktatói köszöntötték ezen a napon a gyermekeket, akik szüleik és nagyszüleik kíséretében egy emlékezetes Mikulás ünnepség részesei lehettek. Először Vajna-Éliás Márta hitoktató és Tatárka Kirill diakónus beszélt a kicsiknek Szent Miklósról, majd Magyar István protoierej és Dadányi Miklós diakónus végeztek rövid könyörgést a csodatévő myrai püspökhöz. Ezután István atya átadta a gyerekeknek a Mikulás csomagokat, és meginvitálta őket a hittanterembe, ahol szendvicseket, süteményeket és üdítőt fogyaszthattak. A hittanteremben karácsonyi dalok is felhangzottak: betanításukat Fekete-Kiss Sándor kórusvezető vállalta magára. Így mindenki örömére felcsendült József Attila „Betlehemi királyok” c. versének megzenésített változata, valamint ismert magyar művészek ünnepi dalai. Köszönet mindenkinek, aki részt vett e felejthetetlen ünnepség megszervezésében és lebonyolításában!