Joann metropolita a Bécsi-budapesti egyházmegye új kormányzója

Az Orosz Ortodox Egyház Szent Szinódusa május 30-i, szentpétervári ülésén – amelyen többek között új külföldi főpapok kinevezéséről is döntött – 49. sz. határozatával Joann korszunyi és nyugat-európai metropolitát felmentette a korszunyi egyházmegye, a patriarkátus olaszországi egyházközségei kormányzása, valamint nyugat-európai pátriárkai exarcha megbízatása alól. Helyére Antal Bécsi-budapesti érseket nevezte ki korszunyi és nyugat-európai érsek és pátriárkai exarchaként, és megbízta a patriarkátus olaszországi egyházközségeinek ideiglenes kormányzásával. Egyúttal felmentette a bécsi és a budapesti egyházmegye kormányzása alól, meghagyva számára a Moszkvai Patriarkátus Külföldi Intézményei Hivatalának a vezetését.

Joann metropolita „Bécsi-budapesti” titulussal pedig a bécsi és a budapesti egyházmegye kormányzásával lett megbízva.

This post is also available in: orosz

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.