Antal Bécsi-budapesti érsek szent liturgiája a budapesti Nagyboldogasszony székesegyházban

Nagyböjt első hetének szombatján, február 24-én, amely egyúttal az Újonc Szent Teodor főtt búzával kapcsolatos csodájának az emléknapja, érsekünk főpapi szent liturgiát tartott a Nagyboldogasszony templomban, a Szentháromság orosz ajkú egyházközség papjai és hívei részvételével. A főpásztorral együtt szolgált az egyházközség parochusa, Kornyilov Dmitrij atya, Bulah Szvjatoszlav pap, valamint Vajna-Éliás István és Csepizsov Vlagyimir diakónusok. 

A szent liturgia végén az érsek atya igehirdetést tartott az egybegyűlt híveknek. Köszöntötte Dmitrij atyát névnapja alkalmából, és a jó Isten segítségét kérte pásztori szolgálatára.

Az istentiszteletet böjti ebéd követte a templom hittantermében..

This post is also available in: orosz

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.