Film a miskolci ortodoxiáról: „Nemcsak vallás: életforma – Az ortodox egyházi hagyomány múltja és jelene Miskolcon”

dunatvA Duna Televízió vallási szerkesztőségének „Isten kezében” c. magazinműsora filmet forgatott a miskolci Szentháromság ortodox egyházközségről, annak múltjáról és jelenéről, kiemelkedő szellemi és anyagi értékeiről. Az adásban megszólalnak az egyházközség papjai: Krank József parochus, Tatárka Kirill beosztott lelkész, Szegedi Szabolcs István diakónus, valamint Dr. Bokányi Ludmilla, a Miskolci Magyar Ortodox Múzeum alapítványának elnöke. A Lázár Szombatján és Virágvasárnap felvett adást a Duna TV május 1-jén, az ortodox keresztény Húsvét napján tűzte műsorára. 

Az adás az alábbi linkre kattintva tekinthető meg hatvan napon át, utána pedig a NAVA oldalára kerül át:

http://www.mediaklikk.hu/video/isten-kezeben- nemcsak-vallas- eletforma-az- ortodox-egyhazi-hagyomany- multja-es- jelene-miskolcon/

 

Vélemény, hozzászólás?